مهاجرت به کشور مالتا

اخذ اقامت مالتا از طریق تولد

اخذ اقامت کشور مالتا از طریق تولد

با توجه به اینکه مالتا یکی از کشورهای مرفه اروپایی است افراد زیادی در صدد دریافت اقامت این کشور می­باشند. اخذ اقامت مالتا از طریق تولد از جمله راههای مهاجرتی به این کشور می­باشد. عزیزان با راهنمایی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می­توانند از راههای مهاجرتی به کشور مالتا آگاه گردند.

مردم کشور کوچک و کم جمعیت مالتا از استانداردهای  کیفیت های بالای زندگی برخوردار هستند. مالتا با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد علاقمندان و طرفدارن زیادی دارد. دولت مالتا در گذشته یکی از مستعمرات انگلیس بود و به همین دلیل اکثر استانداردهای زندگی در این کشور برگرفته از انگلیس می­باشد.

مردم کشور مالتا به زبان مالتایی صحبت می­کنند اما از آنجائیکه این کشور از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار است، گردشگران زیادی سالانه به این کشور سفر می­نمایند. به همین دلیل اکثر مردم این کشور از مهارت زبان انگلیسی برخوردار هستند. این کشور یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن است و کسانی که اقامت این کشور را اخذ می­نمایند براحتی بدون اخذ ویزا به تمامی کشورهای عضو شینگن سفر می­نمایند.

افراد از راههای مختلفی سعی در اخذ اقامت مالتا را دارند. از جمله این راهها اقامت از طریق تحصیل- اقامت از طریق سرمایه گذاری- اقامت از طریق ازدواج و اخذ اقامت مالتا از طریق تولد را می­توان نام برد. ما در اینجا به مبحث اخذ اقامت مالتا از طریق تولد خواهیم پرداخت. از علاقمندان به این موضوع دعوت می­نمائیم تا پایان مطالب را مطالعه نمایند.

روشهای مهاجرت به مالتا

دولت مالتا امکانات بسیار مناسبی را برای زندگی شهروندان خود ایجاد نموده است. بطوریکه این کشور در سال 2010 یکی از بهترین کشورها برای زندگی انتخاب گردید. مالتا از جمله مهمترین مراکز فرهنگی و اجرایی کشورهای عضو شینگن بشمار می­رود. از همین رو این کشور مورد توجه بسیاری از مهاجرین قرار گرفته است. دولت مالتا در سال 1998 قوانینی را برای اقامت مهاجرینی که به این کشور مراجعت می­نماید وضع نموده است.

دولت مالتا این امکان را برای مهاجرین ایجاد نموده است که با اخذ یکی از ویزاهای این کشور برای خود و اعضای خانواده ( فرزندان زیر 21 سال) اقامت این کشور را دریافت نمایند. پس از اینکه افراد اقامت دائم مالتا را اخذ نمایند موظفند سالانه 4200 یورو در سال به کشور مالتا بعنوان مالیات پرداخت نمایند. افراد از راههای زیر می­توانند به کشور مالتا مهاجرت نمایند:

  • دریافت ویزای تحصیلی مالتا
  • دریافت ویزای کار مالتا
  • دریافت ویزای سرمایه گذاری در مالتا
  • دریافت ویزای ازدواج مالتا- تولد فرزند در مالتا

مهاجرت به مالتا از طریق تولد

همانطور که می­دانید سیستم اعطای تابعیت در همه­ی کشورها بر دو اصل خاک و خون می­باشد. سیستم اعطای تابعیت در اکثر کشورهای اروپایی از جمله آلمان- اتریش- فنلاند و سوئد بر اصل خون می­باشد. اما سیستم اعطای تابعیت در کشور مالتا در سالهای 1964-2001 بر اصل خاک بود. این کشور به تمامی نوزادنی که در خاک کشور مالتا  متولدمی­شدند، فارغ از اینکه والدین آنها چه تابعیتی داشته باشند تابعیت مالتا را اعطا می­نمود.

اما پس از آگوست 2001 این کشور سیستم اعطای تابعیت خود را به اصل خون تغییر داد. بدین معنا که تنها به فرندانی تابعیت مالتا اعطا می­گردد که والدین آنها تابعیت مالتا را داشته باشند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت روشها و گزینه های مناسب برای اخذ اقامت مالتا از طریق تولد را در اختیار تمامی عزیزان قرار می­دهد.

اقامت و تابعیت از طریق تولد فرزند

امروزه افراد زیادی سعی بر این دارند تا با اخذ تابعیت برای فرزندان خود در کشورهای اروپایی اقامت و تابعیت خود را نیز اخذ نمایند. بسیاری از کشورها از جمله مالتا به فرزندانی که در این کشور متولد گردیده ان پس از گذشت چند سال زندگی مستمر در این کشور می­توانند جهت اخذ اقامت مالتا از طریق تولد اقدام نمایند. بدین ترتیب والدین نیز از امتیازات شهروندی در کشور مالتا برخوردار خواهند گردید. از جمله امتیازاتی که والدین با تولد فرزندشان در کشور مالتا بدست می­آورند حقوق بازنشستگی می­باشد.

اخذ اقامت مالتا از طریق تولد

همانطور که گفته شد دولت مالتا نیز اعطای تابعیت خود را از اصل خاک به اصل خون تغییر داده است. اما با اینحال کودکانی که بطور خودکار در کشور مالتا به دنیا می­آیند و شهروندی مالتا را بدست نیاورده اند می­توانند برای اقامت مالتا ثبت نام نمایند و حقوق شهروندی مالتا را اخذ نمایند.

گردشگری تولد چیست؟

بسیاری از افراد سعی می­کنند تا فرزندانشان را در کشورهایی که تابعیت آنها بر اصل خاک است به دنیا بیاورند. گردشگری تولد نیز به همین معناست. یعنی والدینی که با اخذ ویزای توریستی دیگر کشورها به کشوری همچون مالتا سفر نموده و فرزندشان در این کشور متولد گردیده است.

اگرچه دولت مالتا هم اکنون اعطای تابعیت کشور خود را بر اصل خون قرار داده است. اما فرزندانی که در خاک این کشور متولد می­شند نیز پس از گذشت چند سال می­توانند تابعیت این کشور را اخذ نمایند. طبق قانون گردشگری تولد تنها افرادی که با پاسپورت دیپلماتیک به دیگر کشورها سفر نموده اند، در صورت تولد فرزندنشان در خاک دیگر کشورها نمی­توانند اقامت و تابعیت آن کشور را اخذ نمایند.

دریافت تابعیت برای فرزندانی که در دیگر کشورها بدنیا آمده اند پروسه بسیار ساده ای دارد. والدین تنها با تکمیل فرمی که مبنی بر درخواست تابعیت کشور مذکور است را به مقامات مربوطه تحویل می­نماید. پس از گذشت چند سال طبق قوانین جداگانه هر کشوری به نوزاد اقامت و پس از آن تابعیت کشور مربوطه اعطا خواهد شد و از تمامی امتیازات شهروندی کشور مورد نظر برخوردار خواهد بود.

اعطای تابعیت بر اصل خاک چگونه است؟

اعطای تابعیت بر اصل خاک اگرچه برای افراد که در دیگر کشورها مزایای بسیاری دارد، دولت ها نیز با اعطای تابعیت کشور خود به افراد باعث بالارفتن جمعیت کشور خود شده و مالیات های بیشتری را از شهروندان دریافت خواهد نمود. هم اکنون تقریباً بسیاری از کشورهای اروپایی سیستم اعطای تابعیت شان بر اصل خون است. همچنین کشورهایی که بر اصل خاک تابعیت اعطا می­نمودند این روش را تغییر داده و از قانون اصل خون پیروی می­نمایند. کشور ایرلند یکی از آخرین کشورهای اروپایی است که سیستم اصل خاک خود را به اصل خون تغییر داد.

تابعیت دوگانه از طریق تولد در مالتا چگونه است؟

دولت مالتا با قانون تابعیت دوگانه مخالف نیست و فرزندانی که در خاک این کشور بدنیا می­آیند می­توانند تابعیت و شهروندی دیگر کشورها را نیز دریافت نمایند. از همین رو افراد خارجی که سعی در دریافت شهروندی مالتا را دارند نیازی به ترک تابعیت قبلی خود ندارند. همچنان اتباع مالتی که قصد اخذ تابعیت کشورهای دیگر را دارند در صورت مخالف نبودن کشور جدید ملزم به ترک تابعیت مالتا نمی­باشند. افراد با سوالات متعددی در زمینه اخذ اقامت مالتا از طریق تولد روبرو خواهند شد از قبیل:

  • آیا افراد با اخذ اقامت مالتا از طریق تولد می­توانند از مزایای تحصیل رایگان در این کشور بهر­ه مند گردند؟
  • آیا دولت مالتا به نوزادانی که به فرزندخواندگی شهروندان مالتا در آمده اند اقامت مالتا را اعطا نمی­نماید؟
  • مزایای دریافت تابعیت کشور مالتا چیست؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به تمامی سوالات عزیزان در زمینه اخذ اقامت مالتا از طریق تولد می­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *