مهاجرت تحصیلی مالت

اخذ اقامت مالتا از طریق تحصیل

اخذ اقامت کشور مالتا از طریق تحصیل

اخذ اقامت مالتا از طریق تحصیل یکی از مهم ترین مباحثی میباشد که کارشناسان و متخصصان موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه نوشتار سعی دارند تا شما هموطنان عزیز را از آن مطلع سازند و شما را با تمامی مسائل مرتبط با اخذ اقامت مالتا از طریق تحصیل آشنا کنند.

هر ساله متقاضیان زیادی برای مهاجرت به کشور های مختلف آماده میشوند و این افراد برای مهاجرت اهداف مختلفی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و یا غیره دارند و می خواهند آینده ی خود را در کشور مقصد بسازند. معمولا دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور های مختلف را دارند به دنبال یافتن دانشگاه های با کیفیت و معتبر هستند و لازم به ذکر است که کشور مالتا دارای دانشگاه هایی می باشد که سطح بسیار بالایی دارند و متقاضیان می توانند با ورود به دانشگاه های معتبر این کشور اقدام به اخذ اقامت مالتا از طریق تحصیل کنند.

کشور مالتا بهشتی در مرکز دریای مدیترانه می باشد و پایتخت آن والتا نام دارد که دارای جاذبه های گردشکری و توریستی فوق العاده زیبا میباشد؛ به همین دلیل هر ساله توریست های زیادی به این کشور سفر می کنند تا از آب و هوای آن لذت ببرند. تقریبا بیش از نود درصد ساکنین کشور مالتا پیرو دین مسیحیت هستند و شایان ذکر است که مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت میکنند؛ زیرا کشور مالتا برای مدت طولانی مستعمره کشور انگلستان بوده است. در ادامه با شرایط اخذ اقامت مالتا از طریق تحصیل بیشتر آشنا میشوید.

اخذ اقامت مالتا از طریق تحصیل

تحصیل در کشور مالتا

تحصیل در کشور مالتا به دو زبان مالتی و انگلیسی انجام میشود و اکثر دانشجویانی که از کشور های خارجی وارد خاک مالتا میشوند زبان انگلیسی را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند؛ اما لازم به ذکر است که در صورتی که دانشجویان و متقاضیان بخواهند دوره های تحصیلی خود را به زبان مالتی سپری کنند، می توانند در دوره های یادگیری این زبان شرکت کنند.

برای ورود به دوره کارشناسی در دانشگاه های کشور مالتا، متقاضیان باید مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی به همراه نمرات بالا و همچنین مدرک زبان انگلیسی داشته باشند و در نظر داشته باشید که تحصیل در این دوره حداقل چهار سال به طول می انجامد. برای تحصیل در دانشگاه های کشور مالتا به زبان انگلیسی، دانشجویانی که مدرک زبان مورد نیاز را ندارند، می توانند در دوره های مربوطه شرکت کنند تا مدرک زبان انگلیسی خود را کسب کنند و مشغول به تحصیل در دانشگاه های این کشور شوند.

متخصصان و کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت توصیه می کنند تا متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های کشور مالتا بهتر است پیش از اقدام به مهاجرت تحصیلی به این کشور و کسب روادید مالتا، مدرک زبان مورد نیاز را اخذ کنند؛ زیرا کسب مدرک زبان به متقاضیان کمک خواهد کرد تا بتوانند راحت تر ویزای کشور مالتا و را کسب کنند و همچنین اخذ پذیرش و ورود به دانشگاه مورد نظر نیز ساده تر خواهد بود. برای مطلع شدن از میزان مخارج تحصیل و سکونت در کشور مالتا می توانید به مقاله “هزینه تحصیل و زندگی در مالتا” مراجعه کنید.

زبان در کشور مالتا

همانطور که گفته شد، برای تحصیل در دانشگاه های کشور مالتا، دانشجویان باید مدرک زبان داشته باشند و این مدرک زبان را می توانند با شرکت در دوره های مربوطه که توسط استاد های با تجربه ارائه می شوند کسب کنند. هزینه ی حضور در دوره های یادگیری زبان در کشور مالتا از سه الی چهار هزار یورو می باشد و میزان هزینه آن بستگی به مدت زمان دوره ی یادگیری دارد. بعد از کسب مدرک مورد نیاز، متقاضیان می توانند برای تحصیل در دوره های مختلف دانشگاهی، وارد معتبر ترین دانشگاه های کشور مالتا شوند و سپس اقدام به اخذ اقامت مالتا از طریق تحصیل کنند.

مالتا از زیبا ترین کشور های اروپایی میباشد که در بخش جنوبی این قاره قرار گرفته است و هر ساله افراد زیادی برای تحصیل و یا دیدن جاذبه های گردشگری این کشور به مالتا سفر می کنند و شما عزیزان باید در نظر داشته باشید که اگر بتوانید موفق به دریافت تابعیت و اقامت کشور مالتا و یا موفق به اخذ اقامت مالتا از طریق تحصیل شوید می توانید به تمام کشور های حوزه شنگن نیز سفر کنید زیرا کشور مالتا یکی از اعضای کشور های حوزه شنگن می باشد.

به دلیل وجود سطح بالای آموزش و مراکز تحصیلی بسیار مجهز و پیشرفته و همچنین دانشگاه های معتبری که با بکارگیری استاد های با تجربه مطالب درسی را با جدید ترین متد های آموزشی ارائه می دهند، دانشجویان و متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل به مالتا مهاجرت می کنند.

شرایط تحصیل در مالتا

افرادی که می خواهند برای تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد به کشور مالتا مهاجرت کنند، باید در نظر داشته باشند که تحصیل در این دوره دو سال طول می کشد و متقاضیان می توانند با دریافت مدرک فوق لیسانس، وارد بازار کار شوند و یا برای ادامه ی تحصیل در دوره ی دکترا، امور مربوطه را انجام دهند.

همچنین تحصیل در دوره ی دکترا در دانشگاه های کشور مالتا نیز از چهار الی هشت سال طول می کشد و متقاضیانی که قصد دارند جهت کسب مدرک دکترا از دانشگاه های کشور مالتا به مالتا مهاجرت کنند باید در نظر داشته باشند که ارائه پایان نامه و کسب نمرات کافی الزامی می باشد. با کسب مدرک از دانشگاه های کشور مالتا، دانشجویان فارغ التحصیل شده می توانند به راحتی وارد بازار کار کشور های مختلف جهان شوند زیرا مدرک اخذ شده از دانشگاه های کشور مالتا در سراسر جهان معتبر و شناخته شده می باشد.

بعد از مهاجرت تحصیلی به کشور مالتا و اتمام دوره های تحصیلی در این کشور، متقاضیان می توانند اقدام به کسب اقامت پس از تحصیل در مالتا کنند و لازم به ذکر است که اخذ اقامت مالتا از طریق تحصیل نیز یکی از موارد مثبت ادامه تحصیل در این کشور اروپایی می باشد.

مخارج تحصیل در مالتا

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور مالتا و سپس اخذ اقامت مالتا از طریق تحصیل را دارند، باید در نظر داشته باشند که هزینه ی سکونت دانشجویی و زندگی در کشور مالتا هر ماه به هزار یورو می رسد. همچنین میانگین هزینه ی تحصیل در دانشگاه های کشور مالتا هر ساله از چهار الی شش هزار دلار می باشد اما به یاد داشته باشید که این مبلغ بستگی به دانشگاه و شرایط دانشجویان دارد.

برای کاهش هزینه ها و مخارج تحصیل در کشور مالتا، متقاضیان و دانشجویان خارجی می توانند اقدام به دریافت کمک هزینه های تحصیل و بورسیه های تحصیلی کنند و عواملی چون مقاله های عالی، مدارک زبان و همچنین سابقه ی علمی درخشان در کسب بورسیه بسیار موثر می باشند. دانشجویان می توانند برای کاهش هزینه های تحصیلی خود مشغول به کار به صورت پارت تایم شوند و برخی از هزینه های خود را با درآمد کسب شده پرداخت کنند. از بهترین مزایای تحصیل در کشور مالتا می توان به کم بودن هزینه های تحصیل، امکان کار ضمن تحصیل، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و همچنین کسب بورسیه های تحصیلی اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز

برای تحصیل در کشور مالتا، متقاضیان باید تمامی مدارک تحصیلی خود را به همراه ریز نمرات ارائه دهند. همچنین داشتن مدارک زیر الزامی می باشد:

  • پاسپورت با اعتبار کافی.
  • مدارک زبان.
  • ارائه مدارک شناسایی مانند شناسنامه، آی دی کارت و غیره.
  • داشتن توان مالی مورد نیاز.
  • ارائه مدارکی که نداشتن سابقه ی جرم متقاضی را اثبات کند.
  • ارائه گواهی سلامت و بیمه.
  • کسب تاییدیه از کنسولگری.

اگر قصد دارید تا برای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و یا سایر امور به کشور های خارجی مهاجرت کنید، می توانید برای انجام امور پرونده ی مهاجرتی خود با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *