مهاجرت به کشور فرانسه

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

با توجه به موقعیت اقتصادی و فرهنگی- اجتماعی و آموزشی کشور فرانسه، افراد زیادی علاقمند مهاجرت به فرانسه هستند. یکی از راههای دریافت اقامت فرانسه که با دردسرهای کمتری همراه است اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج می­باشد. در سالهای اخیر که دولت فرانسه برای مهاجرینی که از طرق مختلف به این کشور مهاجرت می­نمایند سخت گیرانه رفتار می­نماید. اما نسبت به آن دسته از افرادی که جهت ازدواج و تشکیل زندگی مشترک در فرانسه را دارند خوشبین تر می­باشد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی بر این دارد تا راههایی را به عزیزان معرفی نماید تا بتوانند به زودترین فرصت اقامت و تابعیت فرانسه را اخذ نمایند. دولت فرانسه به افرادی که قصد ازدواج در کشور فرانسه را دارند ابتدا اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را اعطا می­نماید.

اخذ اقامت از طریق ازدواج به سه طریق انجام می­گیرد که اخذ تابعیت افرادی که در فرانسه ازدواج مینمایند ممکن است 6 ماه الی چند سال طول بکشد. اگرچه سیستم اعطای تابعیت در کشور فرانسه بر اصل خون است و به نوزادانی که از والدین فرانسوی متولد گردیده اند اعطا میگردد. اما افراد از روشهای دیگری همچون ازدواج با اتباع فرانسوی می­توانند تابعیت این کشور را با کسب شرایطی که این دولت مقرر نموده اخذ نمایند. ما در این مقاله به بررسی اخذ اقامت  کشور فرانسه از طریق ازدواج می­پردازیم. از علاقمندان به این موضوع دعوت می­نمائیم تا مطالب را به دقت مطالعه نمایند.

روشهای اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

افراد به سه طریق زیر می­توانند اقامت کشور فرانسه را از طریق ازدواج دریافت نمایند:

 • اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج با فردی که تابعیت فرانسوی دارد.
 • اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج با فردی که اقامت دائم فرانسه را اخذ نموده است.
 • اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج با افرادی که اقامت موقت کشور فرانسه را دارند.

ما در این مقاله به شرح هریک از موارد خواهیم پرداخت.

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج با اتباع فرانسوی

در این روش فرد می­تواند به زودترین زمان ممکن حداکثر6 ماه اقامت د ائم خود را در کشور فرانسه اخذ نماید. بدین منظور فرد بایستی مدارک زیر را جهت اثبات ازدواج خود با تبعه­ی فرانسوی ارائه نماید:

 • ارائه مدارکی که واقعی بودن ازدواج و عدم صوری بودن آن را به دولت فرانسه ثابت نماید.
 • ارائه مدارکی که تمکن مالی فرد را برای زندگی مشترک در فرنسه اثبات می­نماید.

اخذ اقامت فرانسه با ازدواج با افراد مقیم فرانسه

افراد در صورت ازدواج با این دسته از افراد می­توانند اقامت دائم فرانسه را همانند همسر خویش اخذ نماید. اما مدت زمانی که طول می­کشد تا فرد این اقامت را اخذ نماید ممکن است زمانبر بوده و در برخی موارد تا 4 سال نیز طول می­کشد. اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج با افرادی که اقامت دائم فرانسه را دارند مزایای ازدواج با اتباع فرانسوی را ندارد اما طرفین می­بایست از واقعی بودن ازدواج خود و تمکن مالی برای زندگی مشترک به مقامات این کشور مدارکی را ارائه نمایند.

 اقامت فرانسه با ازدواج فردی که اقامت موقت دارد

در این روش نیز فرد می­تواند اقامت دائم فرانسه را اخذ نماید. اما پروسه دریافت اقامت دائم در این روش زمانبر است. اگرچه فرد پس از مدت 6 ماه می­تواند همانند همسر خود اقامت موقت کشور فرانسه را اخذ نماید. در این روش فرد علاوه بر ارائه  مدارکی جهت اثبات واقعی بودن ازدواج و تمکن مالی خود به دولت فرانسه می­بایست یکی از دو نفر زوج و یا زوجه بعنوان اسپانسر برای مخارج در فرانسه خود را معرفی نماید. در این صورت فردی که در ابتدا اقامت موقت فرانسه را داشت به تدریج می­تواند اقامت دائم خود را اخذ و پس از آن برای همسر خویش اقامت این کشور را دریافت بنماید. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت عادت راهنمایی های لازم را جهت اخذ اقامت دائم فرانسه در اختیار عزیزان قرار می­دهد.

اخذ اقامت فرانسه طریق ازدواج

دولت فرانسه نیز همانند سایر کشورها یکسری قوانین ازدواج را در قانون اساسی کشور خود برای شهروندان فرانسوی با اتباع خارجی وضع نموده است. طبق قوانین ازدواج این کشور، افرادی که با اتباع فرانسوی ازدواج می­نمایند با کسب شرایطی که دولت فرانسه ایجاد نموده است می­تواند تابعیت این کشور را اخذ نمایند. افراد جهت اخذ تابعیت این کشور بایستی مدارکی مبنی بر واقعی بودن ازدواج خود و زندگی مشترک با اتباع فرانسوی را به مقامات این کشور ارائه نمایند.همچنان افراد برای اخذ تابعیت فرانسه بایستی درخواستی مبنی بر این موضوع به مقامات  این دولت نماید.

شرایط تحصیل تابعیت فرانسوی چگونه است؟

افرادی می­توانند جهت تابعیت کشور فرانسه از طریق ازدواج اقدام نمایند که شرایط زیر را دارا باشند:

4 سال از زندگی مشترک فرد خارجی با تبعه­ی فرانسوی سپری شده باشد.اگر زوجین (تبعه خارجی و تبعه فرانسوی) خارج از کشور فرانسه زندگی می­کنند بایستی تبعه فرانسوی که قصد اخذ تابعیت فرانسه را برای همسرش دارد در اداره فرانسویان خارج از کشور ثبت نام نماید. در وصرتی که طرفین ازدواج (تبعه خارجی و تبعه فرانسوی) ازدواجشان در خارج از کشور فرانسه صورت گرفته است باید ازدواجشان را در اداره ثبت مدنی فرانسه به ثبت برسانند. در برخی موارد که افراد نتوانند مدارکی دال بر 3 سال زندگی مشترک و اقامت مستمر در فرانسه را به مقامات دولت فرانسه ارائه نمایند، پس از 5 سال تابعیت این کشور به وی داده خواهد شد.

مدارک مورد نیاز اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج کدامند؟

افراد برای دریافت اقامت دائم کشور فرانسه مدارک زیر را باید تحویل نمایند:

 • یک قطعه عکس رنگی
 • اصل پاسپورت معتبر به همراه یک نسخه کپی
 • ارائه یک نسخه کپی از صفحه روادید شینگن در پاسپورت
 • ارائه گواهی ازدواج از سوی شهرداری مبنی بر عدم مخالف این اداره به ازدواج طرفین
 • ارائه یک نسخه کپی از کارت هویتی تبعه فرانسوی
 • ارائه اسناد تمکن مالی فرد
 • ارائه پرینت آخرین گردش حساب بانکی
 • ارئه بیمه نامه
 • پرداخت 60 یورو بصورت نقدی به جهت تشکیل پرونده ازدواج

افراد با سوالات مختلفی در زمینه اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق ازدواج روبرو می­شوند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره پاسخگوی سوالاتی همچون:

 • آیا افراد تا قبل از دریافت اقامت دائم این کشور از هیچ حقوقی برخوردار نخواهند بود؟
 • آیا افراد با اخذ اقامت موقت این کشور اجازه انجام کار در فرانسه را خواهند داشت؟
 • افراد پس از دریافت اقامت دائم فرانسه از چه حقوقی برخوردار خواهند بود؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *