مهاجرت به کشور فرانسه

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج و تولد

اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق ازدواج و تولد

یکی از روش های مهاجرت و اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج و تولد می باشد، متقاضیان می توانند با رعایت قوانین و شرایط وضع شده اقامت خود را در سال 2019 از طریق تولد فرزند و ازدواج از این کشور دریافت نمایند. امروزه متقاضیان بسیاری قصد مهاجرت به کشور فرانسه و اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج و تولد را دارند، اگر شما نیز قصد مهاجرت به این کشور را دارید می توانید با مطالعه این مقالات اطلاعات لازم برای اخذ اقامت از این کشور را به دست آورید همچنین این امکان برای شما فراهم شده است تا از مشاوره های رایگان موسسه سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

اگر بعد از مطالعه مقاله همچنان سوالاتی برای شما به وجود آمد و نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر دارید می توانید با مشاوران و وکلا موسسه در تماس باشید و سپس اقدامات لازم را جهت مهاجرت به این کشور انجام دهید.

کشور فرانسه

یکی از کشورهایی که در اروپا غربی قرار دارد کشور فرانسه می باشد، این کشور با مساحت تقریبی 640 هزار کیلومتر مربع با کشور های لوکزامبورگ، بلژیک، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا، آندورا و دریای مدیترانه همسایه می باشد. پایتخت این کشور شهر زیبای پاریس می باشد.

این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد و به همین دلیل پول رایج این کشور یورو می باشد، زبان اصلی مکالمه مردم این کشور زبان فرانسوی می باشد. فرانسه به عنوان بزرگترین کشور در اروپا غربی و سومین کشور بزرگ در قاره اروپا شناخته شده است. این کشور از لحاظ اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، هنر، صنعت و فناوری پیشرفته می باشد.

 روش های مهاجرت به کشور فرانسه

متقاضیان می توانند از روش های مختلفی به این کشور مهاجرت کرده و اقامت این کشور را دریافت نمایند.

 • مهاجرت و اخذ اقامت از فرانسه از طریق ازدواج
 • اخذ اقامت از کشور فرانسه از طریق تولد فرزند
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت
 • مهاجرت و اخذ اقامت از طریق تحصیل.

در مقاله پیش رو قصد داریم اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج و تولد را مورد بررسی قرار دهیم. جهت مطالعه بیشتر به مقاله مهاجرت به فرانسه  رجوع کنید.

اقامت کشور فرانسه

کشورها دارای دو نوع نظام حقوقی می باشند، که این نظام ها شامل موارد زیر می شود.

 • نظام حقوقی مبتی بر حقوق عرفی یا common law؛
 • نظام حقوقی مبتنی بر حقوق مکتوب یا civil law.

نظام حقوقی عرفی سخت گیری ها و دشواری های کمتری را برای اعطا تابعیت و مهاجرت نسبت به حقوق مکتوب دارد. در کشور فرانسه نیز دارای نظام حقوقی مکتوب بوده و شرایط این نظام نیز بسیار سخت گیرانه می باشد. ولی این به این معنا نیست که متقاضیان نمی توانند از این کشور اقامت یا تابعیت دریافت نمایند. در نتیجه اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج و تولد در این کشور با رعایت قوانین و شرایط امکان پذیر می باشد.

اخذ تابعیت از طریق ازدواج

اگر شخصی با فردی که دارای تابعیت کشور فرانسه می باشد ازدواج کند می تواند مدارک خود را برای اخذ اقامت این کشور ارائه دهد، مدرک ارائه شده فرد توسط دولت کشور فرانسه بررسی شده و نتیجه آن اعلام خواهد شد. متقاضی که دارای تابعیت کشور فرانسه می باشد اگر گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی پرداخت هزینه های زندگی را ارائه دهد، روند بررسی درخواستشان سریع تر خواهد شد

مدارک لازم جهت اخذ ویزا

متقاضیانی که در کشور فرانسه ازدواج کرده اند برای دریافت ویزا خود باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • ارائه اصل پاسپورت
 • ارائه شناسنامه و یا کارت ملی
 • ارائه گواهی ازدواج تایید شده
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی تایید شده.

متقاضیان توجه داشته باشند که حدود 1 سال قبل از ارسال مدارک به سفارت خانه و یا کنسولگری کشور فرانسه باید در این کشور اقامت داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید با کادر مجرب موسسه سفیران سروش سعادت در تماس باشید. همچنین برای مطالعه بیشتر در این رابطه می توانید مقاله  اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج را مطالعه نمایید.

دریافت تابعیت فرانسه از طریق ازدواج به چه صورت میباشد؟

متقاضیان بعد از ازدواج با فردی با تابعیت کشور فرانسه اقامت این کشور را دریافت می کنند، بعد از گذشت چهار سال از زندگی مشترک فرد می تواند تابعیت کشور فرانسه را دریافت نماید. برای دریافت نابعیت شرایطی باید رعایت شود که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

 • همسر فرد باید در پایان سال 4 از ازدواج تابعیت کشور فرانسه را داشته باشد و نباید به هر دلیل تابعیتش لغو شده باشد.
 • متقاضی باید به زبان فرانسوی کاملا تسلط داشته باشد؛
 • در طول این چهار سال فرد نباید از همسر خود جدا شود.

نکته: اگر متقاضی به مدت 3 سال و به صورت مستمر در این کشور زندگی نکرده باشد نمی تواند در سال 4 تابعیت این کشور را دریافت نماید.

اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در فرانسه

یکی از راه های کسب اقامت از کشور فرانسه تولد فرزند در این کشور است. اعطا تابعیت بر اساس سیستم خون و سیستم خاک می باشد. در کشور فرانسه اگر مادر و پدری تابعیت کشور فرانسه را داشته باشند فرزند بعد از تولد جزء توابع این کشور محسوب می شود، ولی اگر والدین فرزند تابعیت کشور فرانسه را نداشته باشند طبق شرایط خاصی به فرد تابعیت اعطا می گردد.

 • شخص تابعیت نداشته باشد؛
 • فرد باید 18 سال سن داشته باشد و از سن 11 سالگی به صورت مستمر و به مدت 5 سال در فرانسه ساکن بوده باشد؛
 • فرد باید در سن 16 سالگی درخواست خود را برای اقامت در فرانسه ارائه داده باشد؛
 • والدین فرزند در سن 13 سالگی توسط خودشان اقامت این کشور را برای فرزندشان اخذ کرده باشند؛
 • اگر فرزندی از والدینی با تابعیت شهروندی، خارج از خاک این کشور به دنیا آمده باشد باید 1 سال قیبل از تولد 18 سالگی اش به کشور فرانسه مهاجرت کرده و درخواست خود را ارائه دهد.

اخذ اقامت از طریق تولد به چه افرادی تعلق نمیگیرد؟

افراد برای اخذ تابعیت کشور فرانسه باید به زبان فرانسه تسلط داشته باشند همچنین باید با آداب و فرهنگ این کشور آشنا باشند. همچنین این افراد نباید سابقه کیفری داشته باشند. طبق قوانین این کشور اقامت کشور فرانسه از طریق تولد فرزند به افرادی با شرایط زیر اعطا نمی گردد:

 • افرادی که تابعیت یکی از کشور های فرانسوی زبان را داشته باشند
 • افرادی که از طریق غیر قانونی و پناهندگی وارد کشور فرانسه شده اند
 • افرادی که در ارتش این کشور مشغول به کار بوده اند.

در این مقاله سعی شد اطلاعات کلی جهت آشنایی شما متقاضیان عزیز در ارتباط با اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج و تولد ارائه شود. برای آگاهی بیشتر در ارتباط با راه های مهاجرت به کشور فرانسه با توجه به شرایط خود و یا اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج و تولد می توانید با مشاوران و وکلا حاذق موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و اقدامات لازم را با توجه به شرایط خود برای مهاجرت انجام دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *