مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » استرالیا » اخذ اقامت استرالیا از طریق تخصص

اخذ اقامت استرالیا از طریق تخصصاقدام به اخذ اقامت استرالیا از طریق تخصص از جمله اهداف بسیاری از متخصصان و افراد ماهر در سراسر دنیاست. این افراد می توانند با تکیه بر حرفه خود، شغل مورد علاقه در این کشور را انتخاب نموده و ویزای تخصص دریافت کنند. بدین ترتیب موفق به اقامت دائم در این کشور شوند.

البته موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ، مطالب بیشتر و جزئیات اخذ ویزای تخصص و انواع آن را در این مقاله آورده است که توصیه به خواندن آن دارد.

اخذ اقامت استرالیا از طریق تخصص

علاقمندان و متقاضیان مهاجرت به استرالیا از روش اخذ اقامت استرالیا از طریق تخصص، بایستی شرایط لازم برای اخذ ویزای تخصص را داشته باشد. این شرایط شامل موارد ذیل می گردد:

سن متقاضی

سن شخصی که قصد دریافت این ویزا را دارد، نباید بیشتر از 50 سال باشد.

زبان انگلیسی

برای این که متقاضی قادر باشد در کشور استرالیا به کار و زندگی بپردازد، می بایست به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشد.

شغل مورد نظر

متقاضی باید در زمان تقاضا، شغل مورد نظر خود را بر اساس مهارت و تخصصی که دارد، انتخاب نموده و اعلام کند. البته شغل مذکور می بایست در لیست مهارت های استراتژیک کشور استرالیا (Medium and Long-term Strategic Skills List) قرار داشته باشد.

ارزیابی مهارت ها

قبل از تقاضای ویزای تخصص استرالیا، مهارت ها و تخصص های فرد متقاضی توسط مراجع ارزیابی مهارت این کشور مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

ارزیابی سلامت

شخص متقاضی از سوی یک دکتر، رسما معاینه می گردد تا سلامت روانی و جسمانی وی تایید و به اثبات برسد. در نهایت برای فرد گواهی پزشکی سلامت صادر می گردد.

ارزیابی شخصیت

سطح شخصیت افراد بسیار مهم بوده و مورد ارزیابی قرار می گیرد.

انواع ویزاهای تخصص استرالیا جهت اقامت

همان طور که اشاره گردید راه های مختلفی جهت اقامت دائم در کشور استرالیا وجود دارد. کارگران ماهر و متخصص می توانند از طریق اخذ انواع ویزاهای تخصص در این کشور موفق به گرفتن اقامت دائم در استرالیا شوند. این ویزاها به شرح ذیل، مختلف بوده و شرایط مختلفی نیز هستند که در بخش های بعدی مقاله به شرح آنها پرداخته می شود.

 • ویزای تخصص 189 استرالیا
 • ویزای تخصص 190 استرالیا
 • ویزای تخصص 489 استرالیا

توضیحات لازم برای هر کدام را می توانید در بخش های بعدی مطالعه نمایید. در غیر این صورت به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

ویزای تخصص مستقل (ساب کلاس  (189

برای اخذ اقامت استرالیا از طریق تخصص، می توان از طریق ویزای تخصص مستقل 189 اقدام نمود. برای دریافت این ویزا نیازی به اسپانسر ایالتی یا کارفرما نمی باشد و صرفا بر مبنای مهارت و حرفه شخص متقاضی صادر می گردد و از بدو ورود نیز فرد دارای اقامت دائم این کشور می گردد. ویزای ساب کلاس 189 مختص کارگران حرفه ای و ماهری است قصد فعالیت در استرالیا را دارند.

دارندگان ویزای تخصص 189 استرالیا قادرند در هر نقطه ای از کشور استرالیا به کار و زندگی پرداخته و اعضای خانواده خود را نیز در استرالیا در کنار خود داشته باشند. امتیاز لازم برای دریافت ویزا حداقل 60 امتیاز در نظر گرفته شده است.

شرایط اخذ ویزای ساب کلاس 189

فرد متقاضی برای گرفتن اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 189  می بایست واجد شرایط ذیل باشد:

 • دارای دعوت نامه ارسالی از سوی اداره مربوطه
 • سن فرد کمتر از 50 سال باشد.
 • شغلی که بر اساس مهارت، تخصص و میزان تحصیلات انتخاب شده است، می بایست در فهرست مهارت های استراتژیک کشور استرالیا قرار داشته باشد.
 • ارزیابی مهارت ها و تخصص های فرد متقاضی با شغل انتخاب شده
 • آشنایی کامل به زبان انگلیسی و تسط بر آن
 • کسب حداقل 60 امتیاز برای دریافت ویزا
 • اثبات سلامت جسمی و روانی متقاضی و تاییدیه پزشکی

فرآیند صدور ویزای تخصص مستقل 189

اخذ اقامت استرالیا از طریق تخصص از طریق پروسه صدور ویزای تخصص مستقل 189 استرالیا به شرح ذیل مرحله به مرحله انجام می گیرد:

در ابتدا بایستی فرم ارزیابی مهارت ها و تخصص ها در نهاد دولتی مربوطه تکمیل گردد. پس از آن حرفه و تخصص شما متناسب با شغل انتخابی متقاضی، توسط دپارتمان مهاجرت و حفاظت مرزی (DIBP) مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. در صورت مثبت بودن این بررسی، نامه ارزیابی مثبت مهارت ها برای شما صادر می گردد. در مرحله بعدی می بایست تمایل و علاقه خود را به مهاجرت در استرالیا از طریق Skill Select اعلام و در اداره مهاجرت استرالیا ثبت کنید.

در قدم آخر، دعوت نامه جهت دریافت ویزای تخصص 189 برای شما ارسال می گردد که با در دست داشتن این دعوتنامه مجاز به ثبت نهایی درخواست و DIBP هستید. در نهایت موفق به گرفتن ویزای 189 خواهید شد.

نکته قابل توجه برای متقاضیان این است که صدور این ویزا بر اساس اولویت متقاضیان است و به زمان درخواست توجهی نمی شود.

ویزای تخصص برگزیده (ساب کلاس 190)

ویزای تخصص ساب کلاس 190 مختص کارگران ماهری است که دارای اسپانسر ایالتی هستند. فرد در صورت داشتن این ویزا می تواند به صورت دائم در کشور استرالیا اقامت داشته و به کار و زندگی بپردازد. همچنین همراه بردن خانواده وی نیز در این ویزا مجاز است. حداقل امتیاز کسب شده برای دریافت ویزای تخصص 190 استرالیا 60 امتیاز تعیین شده است.

 

شرایط اسپانسر منطقه‌ای یا دولتی چیست؟

اخذ اقامت استرالیا از طریق تخصص بدین گونه است که هر یک از ایالت ها یا مناطق استرالیا می توانند فرد متقاضی کار در استرالیا که دارای تخصص و مهارت است را مورد اسپانسری قرار داده و جذب کنند. در این صورت این انتظار وجود دارد که فرد پس از انجام پروسه اقامت، 2 سال اولیه را در همان ایالت اسپانسری اقامت نموده و مشغول کار شود. پس از گذشت 2 سال مجاز به زندگی و کار در ایالت های دیگر است. ناگفته نماند که لیست مشاغل مورد نیاز در هر منطقه یا ایالتی متفاوت با دیگر مناطق یا ایالت هاست.

دارنده ویزای تخصص چه تعهداتی دارد؟

چنانچه فرد موفق به دریافت ویزای تخصص استرالیا گردید، می بایست نسبت به موارد ذیل متعهد گردد:

 • حداقل به مدت 2 سال در ایالتی که وی را اسپانسر نموده است زندگی و کار کند.
 • در ارزیابی ها و بازدیدهای مورد نیاز همکاری نماید.
 • در صورت تغییر آدرس محل اقامت، موارد را به مراجع قانونی مهاجرتی اطلاع رسانی نماید.

ویزای موقت تخصص ساب‌کلاس 489 چیست؟

این ویزا مختص متقاضیانی است که موفق نشده اند امتیازات کافی برای دریافت ویزای تخصص 189 و 190 را به دست آورند. در این حالت دولت استرالیا ویزای 489 را برای آنان در نظر گرفته و اقامت 4 ساله به آنها می دهد. فرد متقاضی می بایست به مدت حداقل 2 سال در یکی از استان های کم جمعیت این کشور به زندگی و کار بپردازد. ناگفته نماند یک سال از این 2 سال را می بایست به صورت مستمر مشغول کار باشد. در نهایت چنانچه واجد شرایط لازم باشد، می تواند نسبت به اقامت دائم در استرالیا اقدام کند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه متقاضیان متخصص مهاجر به استرالیا بوده و آمادگی لازم را دارد تا با انجام امور حقوقی و قانونی، انواع ویزای کاری استرالیا در سال 2019  را متناسب با شرایط آنها دریافت نموده و مسیر مهاجرت به استرالیا را برایشان هموار سازد. با وکلای حاضر در این موسسه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *