مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » استرالیا » اخذ اقامت از طریق ازدواج در استرالیا

اخذ اقامت از طریق ازدواج در استرالیااخذ اقامت از طریق ازدواج در استرالیا:کشور استرالیا جزو ۶ کشور پهناور جهان محسوب می شود که از شرق با اقیانوس آرام، از غرب با اقیانوس هند، از جنوب با اقیانوس جنوبی و از شمال با چند خلیج همسایه است. پایتخت این کشور شهر کانبرا و دو شهر بزرگ آن را شهرهای سیدنی و ملبورن تشکیل داده اند. زبان رسمی مردم کشور استرالیا انگلیسی با گویش استرالیایی است و دین اکثر آنها مسیحی می باشد هم چنین واحد پول در کشور استرالیا دلار استرالیا است.

 

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند از راه های قانونی وارد کشور استرالیا شده و از روش های گوناگون در این کشور به اقامت یا تابعیت دست یابند، یکی از این روش ها اخذ اقامت از طریق ازدواج در استرالیا می باشد. فردی خارجی می تواند با یک شهروند یا مقیم یک کشور ازدواج کرده و اقامت یا تابعیت آن کشور را اخذ نماید. این قانون برای کشور استرالیا نیز مانند سایر کشورها صادق است و فرد از طریق ازدواج می تواند اقامت و تابعیت کشور استرالیا را دریافت نماید. کشور استرالیا به افرادی که قصد ازدواج با یک شهروند استرالیایی یا فرد مقیم استرالیا را دارند امکان میدهد به طور موقت وارد این کشور شوند.

متقاضیانی که برای ویزای ازدواج کشور استرالیا اقدام می کنند بسته به اینکه داخل استرالیا هستند یا خارج آن شرایط متقاوتی دارند همچنین مدت زمان رسیدگی به پرونده آن ها متفاوت خواهد بود.

ویزاهایی که در این خصوص در کشور استرالیا به افراد تعلق می گیرد عبارتند از ویزای نامزدی (prospective marrage visa) و ویزای ازدواج (partner visa).

 

ویزای نامزدی کشور استرالیا:

افرادی که نامزد آنها از شهروندان یا مقیمان کشور استرالیا محسوب می شود یا از شهروندان کشور نیوزلند می باشد می توانند برای ویزای نامزدی استرالیا اقدام نمایند. مدت اعتبار این ویزا ۹ ماهه بوده و به فرد فرصت داده می شود در این مدت وارد کشور استرالیا شده و با فرد مورد نظر ازدواج قانونی نماید، دقت نمایید ازدواج فرد حتما نباید در کشور استرالیا صورت گیرد و این افراد می توانند در سایر کشورها ازدواج نمایند. اگر در این مدت ۹ ماه ازدواج صورت گیرد افراد می توانند برای ویزای ازدواج تقاضا کنند.
فردی که تقاضای اخذ ویزای ازدواج دارد باید توسط partner یا شریک خود مورد حمایت مالی قرار بگیرد و شخص یا والدین و قیم وی باید نشان دهند هزینه های زندگی فرد مورد نظر را دارند هم چنین افراد به سن قانونی ازدواج (بالای ۱۸ سال) رسیده باشند و سلامت جسمی و شخصیت فرد مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که در این مدت ۹ ماه ازدواج انجام نگیرد، ویزای فرد باطل می شود و فرد باید به کشور خود بازگردد. در نظر داشته باشید که ازدواج این افراد حتما نباید در خاک کشور استرالیا صورت پذیرد. دریافت این ویزا به طور معمول بین ۲ تا ۶ ماه زمان می برد.

فردی که از خارج از کشور استرالیا برای ازدواج در استرالیا اقدام می نماید در ابتدا باید درخواست ویزای موقت به مدت ۹ ماه برای ازدواج دهد، برای این منظور شریک استرالیایی باید برنامه ازدواج خود را ارائه کرده و برای ویزای موقت نامزدی از طریق مراجعه حضوری به سفارت یا اینترنتی درخواست دهد، این نکته اهمیت دارد که این ویزا برای تنها یک مرتبه صادر می شود و فرد باید ضامن استرالیایی داشته باشد، در این مدت فرد می تواند به کشور استرالیا وارد شده و در طول مدت این ویزا ازدواج خود را ثبت نماید، پس از ازدواج فرد می تواند برای ویزای partner(sub class 820) اقدام نموده و اقامت موقت دریافت نماید.

از شروط اخذ ویزای نامزدی در کشور استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم سابقه کیفری و سوء پیشینه
 • داشتن سلامت جسم و روان و معاینات پزشکی
 • داشتن مدرک زبان
 • داشتن مدارک مربوط به ازدواج و ترجمه آن

هزینه های اداره مهاجرت استرالیا برای ویزای نامزدی در این کشور عبارتند از: (هزینه ها ثابت نبوده و امکان افزایش یا کاهش آن وجود دارد)

 • هزینه ویزای اپلیکیشن برای فرد اصلی: بالای ۶۸۰۰ دلار
 • هزینه ویزای اپلیکیشن برای وابستگان بالای ۱۸ سال: بالای ۳۴۰۰ دلار
 • هزینه ویزای اپلیکیشن برای وابستگان زیر ۱۸ سال: بالای ۱۷۰۰ دلار

 

ویزای ازدواج کشور استرالیا:

متقاضیانی که هدف زندگی با یکی از شهروندان یا مقیمان کشور استرالیا را دارند می توانند برای ویزای ازدواج استرالیا درخواست نمایند. ازدواج قانونی افراد برای این ویزا الزامی بوده و افراد برای اثبات حقیقی بودن ازدواج خود باید مدارک کامل و سند ازدواج خود را ارائه نمایند. افراد برای اخذ ویزای ازدواج کشور استرالیا می توانند از داخل یا خارج از این کشور برای این امر اقدام نماید. اگر ارتباط شخص با شریک استرالیایی وی قطع نشده باشد و مدت ۲ سال از ازدواج قانونی آنها گذشته باشد، در صورتی که از قبل ارتباط آنها شکل گرفته باشد و حداقل یکسال پیش از درخواست ویزا رابطه آنها اثبات شود، فرد می تواند برای اقامت دائم درخواست دهد هم چنین پس از مدت ۴ سال فرد می تواند برای اخذ شهروندی در کشور استرالیا درخواست نماید. برای اثبات رابطه واقعی این افراد، مدارک معتبر نیاز است و در صورتی که ازدواج در کشور دیگری صورت گیرد باید طبق قوانین کشور استرالیا به رسمیت شناخته شود.

در کشور استرالیا ۳ نوع فرم برای درخواست ویزای موقت و دائم فرد برای ازدواج وجود دارد که عبارتند از:

 • فرم ۴۷SP برای شهروند یا مقیم دائم استرالیا
 • فرم ۴۰SP برای حمایت مالی شهروند یا مقیم دائم استرالیا از شریک خود
 • فرم ۴۷A برای همراهان بالای ۱۸ سال فرد شامل فرزندان و ….

چنانچه تمامی فرم ها به طور صحیح تکمیل گردد، آدرس محل زندگی فرد صحیح و با دقت ارائه شود، هزینه های مدارک پرداخت شود و درخواست ویزا در مراکز و ادارات مربوط به آن ارائه شود، درخواست ویزا از طریق ازدواج معتبر خواهد بود.

از شروط اخذ ویزای ازدواج در کشور استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم سابقه کیفری و سوء پیشینه
 • داشتن سلامت جسم و روان و معاینات پزشکی
 • داشتن مدرک زبان
 • داشتن مدارک مربوط به ازدواج و ترجمه آن

هزینه های اداره مهاجرت استرالیا برای ویزای ازدواج در این کشور عبارتند از: (هزینه ها ثابت نبوده و امکان افزایش یا کاهش آن وجود دارد)

 • هزینه ویزای اپلیکیشن برای فرد اصلی: بالای ۶۸۰۰ دلار
 • هزینه ویزای اپلیکیشن برای وابستگان بالای ۱۸ سال: بالای ۳۴۰۰ دلار
 • هزینه ویزای اپلیکیشن برای وابستگان زیر ۱۸ سال: بالای ۱۷۰۰ دلار

 

افراد برای اخذ اقامت دائم در کشور استرالیا حتما باید درخواست ویزای اقامت دائم نمایند و به طور خودکار اقامت دائم را دریافت نمی کنند هم چنین افرادی که ویزای نامزدی استرالیا را دریافت می کنند می توانند تحصیل نموده یا به صورت تمام وقت کار کنند و برای تمدید ویزای خود اقدام نمایند همچنین می توانند از مزایای خدمات پزشکی رایگان در این کشور استفاده کنند. شرایط مطرح شده برای ویزای ازدواج محدودیت کمتری نسبت به ویزای نامزدی استرالیا دارد و افرادی که برای ویزای نامزدی اقدام می کنند شرایط محدودتری نسبت به ویزای ازدواج خواهند داشت. این نکته حائز اهمیت است که تحصیل این افراد در خاک استرالیا بدون کمک یا بورسیه دولتی بوده و معمولا برای یافتن شغل نسبت به سایر افراد شرایط دشوارتری را خواهند داشت، زیرا پیشنهاد شغلی کمتری را از سوی کافرمایان دریافت می نمایند. افرادی که در ۵ سال گذشته از این ویزا استفاده نموده اند یا توسط شخص دیگری مورد حمایت قرار گرفته اند بر اساس برخی شرایط خاص می توانند از فرد دیگری حمایت مالی نموده و مجددا برای این ویزا درخواست نمایند.

به طور کلی افراد بسیاری از راه های قانونی وارد کشور استرالیا شده و اقامت و تابعیت این کشور را دریافت نموده اند که همانطور که بیان شد یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت در کشور استرالیا، اخذ آن از طریق ازدواج در این کشور می باشد. افراد می توانند با دریافت ویزای نامزدی وارد کشور استرالیا شده و در مدت زمان این ویزا با یکی از شهروندان یا مقیمان کشور استرالیا ازدواج نمایند و پس از آن برای اقامت خود در این کشور درخواست دهند البته اخذ اقامت از طریق ازدواج در استرالیا راحت نبوده و شرایط خاص خود را داراست. در صورتی که افراد شرایط را دارا باشند و اثبات نمایند هدف آنها از ازدواج تنها کسب اقامت و تابعیت نیست و ازدواج آنها حقیقی می باشد می توانند موفق به دریافت این ویزا شوند. به طور کلی در این مقاله در ارتباط با اخذ اقامت و تابعیت استرالیا از طریق ازدواج ، نکات ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا ، شرایط این نوع از ویزاها و هزینه های آن، مدارک مورد نیاز و …. توضیحاتی قرار داده شد، شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با راه های قانونی مهاجرت به کشور استرالیا با موسسات حقوقی معتبر در این راستا تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *