شرایط استرالیا

اخذ اقامت از طریق ازدواج در استرالیا

اخذ اقامت از طریق ازدواج در استرالیا

استرالیا یکی بهترین گزینه های مهاجرتی در میان کشورهای جهان بشمار می رود. افراد زیادی با مهاجرت به استرالیا در صدد اخذ اقامت هستند. اخذ اقامت از طریق ازدواج در استرالیا یکی از سریع ترین راه های اخذ اقامت این کشور محسوب میشود. طبق قوانین این کشور افرادی که دارای اقامت استرالیا هستند، از تمامی مزایا و حقوق شهروندی کشور استرالیا برخوردار می باشند. البته ازدواج و اخذ اقامت از این طریق خود با قوانین و شرایطی همراه است که متقاضیان ملزم به رعایت آنها می باشد. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره در زمینه های مختلف مهاجرتی تجارب مفید شان را در اختیار متقاضیان عزیز قرار می دهند. استرالیا کشوری مهاجر پذیر است که از بهترین امکانات آموزشی، بهداشتی، رفاهی و شرایط امنیتی بسیار مناسب برخوردار است.

تحصیل، کار، سرمایه گذاری از جمله روش های معروف مهاجرت و اخذ اقامت این کشور است، اما اخذ اقامت از طریق ازدواج در استرالیا در کمترین زمان ممکن میسر می گردد. ویزاهای کشور این کشور به دو صورت موقتی و دائمی و براساس یک سیستم امتیازدهی صادر می گردد. برخورداری از مهارت زبان انگلیسی، تخصص و سن افراد از مهم ترین پارامترهای کسب امتیاز برای اخذ ویزای استرالیا محسوب می شوند. هزینه های زندگی در استرالیا نسبتاً بالاست، اما با توجه به حقوق و دستمزدها در این کشور افراد براحتی می توانند مخارج زندگی خود در این کشور را تأمین نمایند.

قوانین ازدواج در استرالیا

ازدواج در استرالیا همانند سایر کشورها با قوانینی همراه است. اتباع خارجی که قصد اخذ اقامت از طریق ازدواج را دارند، ابتدا ملزم به رعایت قوانین ازدواج در این کشور هستند. برخی از قوانین ازدواج در این کشور به قرار زیر است:

  • سن ازدواج در استرالیا بالاتر از 18 سال است و تنها در برخی موارد دادگاه استرالیا با ازدواج زوجین در سن 16 سالگی با ارائه رضایت نامه از سوی والدین خود موافقت می نماید.
  • امکان ازدواج افراد با خواهر، مادر، پدر بزرگ و یا مادر بزرگ در استرالیا وجود ندارد.
  • ازدواج می باید آزادانه با رضایت کامل طرفین انجام گیرد.

چگونگی اخذ اقامت از طریق ازدواج در استرالیا

یکی از مهمترین شرایط این است که فرد باید ثابت نماید، هدف از ازدواج دریافت اقامت این کشور نبوده و ازدواج وی واقعی است. بدین منظور شخص مورد نظر ملزم به ارائه مدارکی می باشد که صحت گفته های وی را بیان نماید. دولت استرالیا جهت صدور اقامت از این طریق ابتدا بررسی های لازم را انجام داده و در صورت اطمینان ابتدا اقامت موقت برای این دسته از افراد صادر می نماید. این اقامت دارای اعتباری 2 ساله است که پس از پایان اعتبار فرد می تواند جهت دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام نماید. افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم استرالیا می گردند، اجازه انجام کار، تحصیل و استفاده رایگان از خدمات بهداشتی و درمانی در این کشور را خواهند داشت.

ویزای نامزدی کشور استرالیا

ازدواج تبعه خارجی با یکی از شهروندان و یا افرادی که دارای اقامت دائم این کشور هستند، ممکن است در داخل و یا خارج از کشور استرالیا انجام پذیرد. اما افراد می بایست در خاک این کشور حضور داشته و با ارائه مدارکی که نشان دهنده زندگی مشترک زوجین است، نسبت به دریافت این اقامت اقدام نمایند. ویزای نامزدی این کشور دارای اعتباری 9 ماهه است و برای اتباع خارجی که همسر آنها یکی از شهروندان کشورهای استرالیا و یا کشور نیوزلند هستند، صادر می گردد.

این افراد با اخذ ویزای نامزدی امکان ورود به این کشور را خواهد داشت و پس از پایان اعتبار به مدت 2 سال دیگر نیز تمدید خواهد گردید. اخذ اقامت از طریق ازدواج در این کشور با شرایطی همراه است که یکی از مهمترین آنها اثبات تمکن مالی زوج و یا زوجه بعنوان حمایت کننده از تبعه خارجی و تأمین هزینه زندگی در این کشور است.

شرایط اخذ اقامت از طریق ازدواج در استرالیا

شرایط اخذ اقامت از طریق ازدواج در استرالیا

همانطور که در بخش قبل بیان شد، اخذ اقامت از طریق ازدواج در استرالیا با شرایطی همراه است که متقاضیان تنها در صورت برخورداری از شرایط لازم امکان ارائه درخواست اقامت استرالیا را دارند. برخی از این شرایط به قرار زیر است:

  • همسر استرالیایی می باید بیشتر از 18 سال باشد تا بتواند بعنوان اسپانسر تبعه خارجی معرفی گردد. در غیر این صورت می بایست والدین وی بعنوان اسپانسر معرفی گردند.
  • فردی که بعنوان اسپانسر معرفی می گردد می باید با ارائه مدارک توانایی مالی خود را برای تأمین هزینه های زندگی فرد حداقل به مدت 2 سال اثبات نماید.
  • افرادی که در طی 5 سال گذشته اسپانسر فرد دیگری را بر عهده داشته انند، مجاز به بر عهده گرفتن اسپانسری فرد دیگری را ندارند.
  • زوج و یا زوجه باید دارای اقامت قانونی یکی از کشورهای استرالیا یا نیوزلند باشد.

اتباع خارجی پس از اخذ اقامت از طریق ازدواج در استرالیا علاوه بر اینکه از تمامی مزایای شهروندی این کشور برخوردار می گردند، امکان اسپانسر شدن برای دیگر بستگان خود را خواهند داشت.

هزینه زندگی در استرالیا

اگر چه هزینه زندگی در هر کشوری بستگی به سطح زندگی افراد دارد، اما هزینه های زندگی در استرالیا نسبت به دیگر کشورها گرانتر است. هزینه های زندگی در این کشور در شهرهای مختلف استرالیا متفاوت است. برخی از هزینه های زندگی در استرالیا به قرار زیر است:

اقلام هزینه به $ (دلار)
شیر (1 لیتر) 1.50
نان سفید (500 گرمی) 2.76
برنج (1 کیلو گرم) 2.96
تخم مرغ (12 عدد) 4.69
سینه مرغ (1 کیلو گرم) 10.85
گوشت قرمز (1کیلو گرم) 15.55
سیب (1 کیلو گرم) 4.11
موز (1 کیلو گرم) 3.32
گوجه فرنگی (1کیلو گرم) 4.58
پیاز (1 کیلو گرم) 2.47
سیب زمینی (1 کیلو گرم) 2.94

هزینه مسکن در استرالیا با توجه به موقعیت و امکانات آپارتمان ها در این کشور متفاوت است و معمولاً قیمت آپارتمان هایی که در مراکز شهرها هستند، گرانتر از آپارتمان های خارج از مرکز شهر هستند. بطور متوسط هزینه اجاره بهای آپارتمان ها در کشور استرالیا 200 تا 500$ (دلار) در هفته تخمین زده شده است. دوستان عزیز جهت آگاهی از مهاجرت به استرالیا و دیگر شرایط مهاجرتی از جمله کار، تحصیل و … می توانند جهت آگاهی بیشتر از تجارب مجموعه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *