مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » سوئیس » آموزش در سوئیس در پایه ­های مختلف

آموزش در سوئیس در پایه ­های مختلف آموزش در سوئیس در پایه ­های مختلف

آموزش در سوئیس در پایه ­های مختلف در سال 2018 ، ویژگی‌های خاصی دارد که در این مقاله به طور خلاصه به آن اشاره می‌نماییم.

آیا علاقه دارید در یکی از عالی‌ترین کشورهای اروپا تحصیلات خود را به پایان برسانید؟

آیا می‌دانید پس از سفر به سوئیس چگونه می‌توانید در آنجا به تحصیل بپردازید و از شرایط و ویژگی‌های تحصیل در سوئیس در پایه‌های مختلف آگاهی دارید؟

آیا آگاهی دارید که از نظر رده‌بندی سوئیس در مرتبه چندم دانشگاه‌های جهان قرار دارد؟

در ادامه ما تلاش می‌کنیم تا شما را از سیستم آموزشی در سوئیس آگاه نماییم و چگونگی ادامه تحصیل و آموزش در سوئیس در پایه‌های مختلف در دانشگاه‌های سوئیس را برایتان توضیح دهیم.

آموزش در سوئیس در پایه‌های مختلف

 

سوئیس یکی از امن‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود و از جرایم خشونت‌آمیز در آن خبری نیست در عین این که بیشترین میزان نرخ خرید اسلحه در جهان را دارا می‌باشد.

از نظر تنوع آموزشی در سوئیس می‌توان گفت سوئیس یکی از متنوع‌ترین سیستم‌های آموزش و پرورش در جهان را دارا می‌باشد.

از نظر دیسپیلین سیستم آموزشی سوئیس بسیار ممتاز بوده و مدارس ابتدایی برای تمامی کودکان آن کشور الزامی است.

به عبارت دیگر سیستم آموزش و پرورش این کشور اجباری می‌باشد و مدارس ابتدایی غالباً دولتی و رایگان می‌باشند.

تحصیلات ابتدایی در سوئیس

در این کشور کودکان قبل از ورود به مقطع ابتدایی، پیش‌دبستانی (مهد کودک) خود را طی می‌کنند و سن اولیه شروع به تحصیل در مقطع ابتدایی در تمامی استان‌های کشور 6 سال می‌باشد به غیر از موارد استثنایی که 5 سالگی نیز می‌تواند سن شروع به تحصیل در نظر گرفته شود.

معمولاً یک‌پنجم از دانش‌آموزان سوئیسی پس از گذراندن دورة دوازده ساله مدرسه با مدد جستن از کمک‌های فدرال در سوئیس راهی دانشگاه‌های کشور برای ادامة تحصیل می‌شوند.

رده‌بندی مدارس در سطوح آموزشی نظری و عملی در سوئیس متفاوت است و دانش‌آموزان در سوئیس اجباراً باید حداقل 9 سال در مدارس حضور داشته باشند.

تحصیلات دانشگاهی در سوئیس

نخستین دانشگاه سوئیس دانشکده پزشکی در شهر بازل است که در سال 1460 میلادی تأسیس شده و دارای یک رویه بلندمدت در زمینه تحقیقات پزشکی و شیمی در این کشور می‌باشد.

مجموعاً در 26 استان کشور سوئیس 10 دانشگاه عمومی وجود دارد و علاوه بر آن دو مؤسسه فن‌آوری نیز در شهرهای زوریخ و لوزان وجود دارد.

سوئیس به رقم مساحت اندکی که دارد، دارای دانشجویان بین‌المللی، فرصت‌های آموزشی شگرف و کیفیت بی‌نظیر آموزش عالی می‌باشد و برای متقاضیان تحصیل در این کشور گزینه‌ای بسیار مناسب می‌باشد.

به غیر از دوازده دانشگاه مذکور در بالا، در سوئیس دانشگاه‌های علمی و کاربردی و دانشگاه‌‌های تحقیقاتی نیز وجود دارد که همگی دولتی می‌باشند و هزینه تحصیل در آنها حتی برای دانشجویان خارجی بسیار پایین می‌باشد.

از نظر رتبه‌بندی تعداد دانشجویان خارجی در سطح آموزش عالی، سوئیس پس از استرالیا رتبه دوم را دارا می‌باشد. در این کشور 21 درصد دانشجویان بین‌المللی می‌باشند.

لذا افرادی که به دنبال گسترش سطوح علمی و فرهنگی خود می‌باشند، سوئیس گزینه بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل می‌باشد.

برترین دانشگاه های سوئیس

بالاترین رتبه در میان دانشگاه‌های اروپا و حتی جهان متعلق به سوئیس می‌باشد و از جملة دانشگاه‌های سوئیس که در رتبه جهانی قرار دارند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

– دانشگاه تکنولوژی فدرال سوئیس

– دانشگاه پلی‌تکنیک فدرال لوزان

– دانشگاه زوریخ

– دانشگاه ژنو

زبان در سوئیس

سوئیس دارای تنوع فرهنگی و زبانی بوده و چهار زبان سوئیس، آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی از مهم‌ترین زبان‌های متداول در آن می‌باشد.

لازم به ذکر است که مقطع کارشناسی در این کشور به زبان‌های آلمانی، ایتالیایی و فرانسه تدریس می‌شود و کارشناسی ارشد نیز فقط به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. ضمن این که در مقطع کارشناسی تدریس به زبان انگلیسی به تدریج در حال متداول شدن می‌باشد به خصوص در دانشگاه‌های علمی و کاربردی.

مدارک مورد نیاز در صورت دریافت اقامت تحصیلی

دانشجویان پس از 14 روز که از ورودشان به دانشگاه گذشت، برای ثبت‌نام نیاز به اثبات هویت و نشانی، همراه با شواهد کافی از منابع مالی و گذرنامه معتبر و بیمه سلامت خواهند داشت.

در مورد دانشجویان خارجی نیز، بررسی و تطابق مدارک مربوط به کشور خودشان برای تحصیل در سوئیس الزامی می‌باشد.

هزینه دانشگاه در سوئیس

علاوه بر آشنایی در خصوص آموزش در پایه های مختلف در سوئیس نیاز است که از شهریه و هزینه تحصیل در این کشور نیاز اطلاعاتی را در اختیار داشته باشید.

شهریه سالانه دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های سوئیس از 650 تا 1000 دلار متغیر می‌باشد، اما در مورد دانشگاه‌های ایتالیایی این هزینه به مراتب بالاتر بوده و حدود 2600 دلار می‌باشد.

در رابطه با بورس تحصیلی باید گفت این امکان در دانشگاه‌های سوئیس وجود دارد، اما باید از سفارت سوئیس استعلام نمایید که آیا این بورسیه به شما تعلق می‌گیرد یا خیر؟

 

 

هزینه خوابگاه و اسکان در سوئیس

علاوه بر هزینه تحصیل شما نیازمند این می باشید که قبل از شروع اقدامات لازم در خصوص هزینه اسکان خود در این کشور یک یرآورد اولیه داشته باشید.

در سوئیس شما این امکان را دارید که از خوابگاه های دانشجویی نیز استفاده نمائید.

خوابگاه‌های دانشجویی در سوئیس مشترک می‌باشد و دانشجویان می‌توانند یک اتاق خصوصی یا آپارتمان برای اقامت خود انتخاب نمایند و هزینه آن در ماه برابر با 545 یورو می‌باشد.

لازم به ذکر است که زوریخ در سوئیس به همراه ژنو از نظر گرانی در رتبه سوم جهان قرار می‌گیرد.

شمار بسیاری از مراکز تحقیقاتی مهم در سوئیس وجود دارد ضمن این که ژنو میزبان بزرگترین آزمایشگاه فیزیک در دنیا می‌باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت تحصیلی در سوئیس

جهت اخذ اقامت تحصیلی در این کشور شما نیازمند اخذ پذیرش در مرحله اول و نیازمند اخذ ویزا می باشید. مدارک مورد نیاز شما بسته به شرایط شما متفاوت است ولی به صورت کلی می توان مدارک زیر را نام برد:

  • مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی
  • مدارکی مبتنی بر دانش زبان انگلیسی شما که بسته به هر مقطع مورد نظر شما باید نمره زبان مورد نیاز دانشگاه را ارائه دهید.
  • مدارک تحصیلی شما در مقاطع قبل
  • نامه تمکن مالی
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • گواهی سلامت پزشکی شما

همچنین بسته به رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی شما ممکن است مدارک مورد نیاز شما متفاوت باشد.

 

 

در پایان

در این مقاله آموزش در سوئیس در پایه­های مختلف را از لحاظ هزینه و شرایط تحصیلی خدمتتان ارائه دادیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت مشاوره رایگان در خصوص کلیه کشورها و شرایط تحصیل، می توانید با تیم مشاورین حاذق و خبره ما در موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید و قبل از انجام هر اقدامی بهترین مسیر را برای مهاجرت خود انتخاب نمائید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *