مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » ترکیه » آزمون اختصاصی برای ورود به رشته پزشکی در کشور ترکیه (YOS)

آزمون اختصاصی برای ورود به رشته پزشکی در کشور ترکیه (YOS)آزمون اختصاصی برای ورود به رشته پزشکی در کشور ترکیه (YOS) امتحانی است مختص دانشجویان خارجی یا ترکیه ای خارج از کشور که علاقه مند و خواهان  تحصیل در کشور  ترکیه میباشند  و همه ساله در دانشگاه استانبول برگزار می شود.

آزمون  اختصاصی  برای ورود به رشته پزشکی در کشور ترکیه (YOS)-توضیح شرایط آزمون ورودي پزشكي تركيه YOS

در ابتدا   فرم ثبت نام مربوطه  را کامل میکنید،  ودر مرحله بعد عکس دیجیتال مختص به  خود را در بخش موردنظر آپلود می نمایید  ذخیره اطلاعات فراموش نشود .

پس از سپری کردن این مراحل  شماره ی فرم ثبت نام شما از طریق ایمیل برای شما ارسال میشود

پس از طی این مراحل  هزینه ی آزمون مورد نظر را  را ازسامانه  یک حساب بانکی آموزشی از راه دور وبه صورت فعال به حساب  پرسنل آموزشی IU  واریز کنید و قبل از به اتمام رسیدن مهلت ثبت نام شماره ی فرم اختصاصی  خود را دریافت نمایید.

به سیستم وارد شوید و رسید صادره از  بانک را بارگذاری نمایید و در عین حال عکسی از صفحه ی پاسپورت خود که در بر گیرنده  اطلاعات مربوط به هویت شما میباشد بارگذاری  نمایید.

وقتی که که هزینه ی ثبت نام شما به حساب بانک مورد نظر  النتقال یافت و مکانی که شما در آن در آزمون قصد  شرکت دارید قطعا مشخص شد، شما  می توانید گواهی ثبت نام در آزمون خود را  اخذ نمایید

مکانی که حوزه  امتحانی  شما  را نشان میدهدبر  روی این گواهی ثبت نام در آزمون  درج شده است

 

آزمون ورودي پزشكي تركيه YOS

آزمون  اختصاصی  برای ورود به رشته پزشکی در کشور ترکیه (YOS)-قوانین و اصول  برگزاری آزمون yos ترکیه

 

قوانین، اصول کلی آزمون،و اطلاعات عمومی:

 

İÜYÖS آزمونی  است  مختص دانشجویان خارجی یا ترکیه ای خارج از کشور که  علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی میباشند . محل برگذاری این آزمون دانشگاه استانبول میباشد.

نتیجه ی پایانی  این آزمون برای ثبت نام در بخش دانشجویان خارجی یا خارج از کشور دانشگاه استانبول (İU)  کار برد دارد دانشگاه استانبول حوزه برگذار کننده این آزمون میباشد

برای برگذاری  آزمون های İÜYÖS که حوزه برگذاری ان ازمون  خارج از ترکیه  میباشد ،تاریخ و زمان برگزاری در تقویم İÜYÖS گنجانده شده است .

آزمون İÜYÖS در تمام مراکز آزمون به صورت همزمان  برگزار می شود.

قوانین، اصول کلی آزمون،و اطلاعات عمومی:

گواهی  آزمون İÜYÖS برای مدت  یک سال تحصیلی پس از تاریخ آزمون معتبر میباشد زبان  تحصیل و ارتباط با دانشگاه استانبول  به دوصورت ترکی یا  انگلیسی میباشد  .

 

بعد از  اینکه فرم ثبت نام پر شد ، به صورت سیستماتیک  و به صورت آنلاین  کد و شماره ی فرم مخصوص تکمیل شده  را به آدرس ایمیل اعلام شده ی  شما  ارسال میکند .

شما هزینه ثبت نام  آزمون را   میبایست  در مدت زمانی معین که دارید   به حساب İU واریز  نمایید و شماره ی فرم مورد نظر  خود را در رسید بانکی یاد داشت نمایید .

متقاضیانی که فرم ثبت نام آنها  مورد تایید است  میبایست پرینت  گواهی ثبت نام در آزمون را با استفاده از شماره ی فرم داده شده  ارائه نمایند متقاضی  میبایست  زمان شرکت در آزمون  پرینت گواهی ثبت نام در آزمون  به همراه پاسپورت  دارای اعتبار خود را در سرجلسه به  همراه داشته باشد.

نکته: متقاضیانی که فرم نشان دهنده ی  گواهی ثبت نام در آزمونشان را گم کرده اند و در اختیار ندارند می توانند با ارائه و نشان دادن شماره ی فرم داوطلبی خود وارد سیستم شده و مجددا گواهی خود را اخذ کنند.

———————————————————————————————————-

آزمون  اختصاصی  برای ورود به رشته پزشکی در کشور ترکیه (YOS)- اعلام نتایج آزمون YOS ترکیه

 

نتایج آزمون İÜYÖS  اختصاص برای ثبت نام وپذیرش در رشته های با ارتباط دوره های کارشناسی میباشد.

از این نتایج آزمون نمی توان برای انتقال و تحصیل نمودن به دانشگاه استانبول برای دانشجویانی که در موسسات آموزش عالی  مانند تحصیل  در رشته پزشکی و دندانپزشکی درکشور  ترکیه، اشتغال به تحصیل ( در دوره کارشناسی) بوده اند، استفاده کرد یا برای ثبت نام و پذیرش کسانی که تمایل به شرکت در دوره های کارشناسی ارشد دارند، به کار گرفت.

 

متقاضیان و داوطلبانی  که برای شرکت  در آزمون İÜYÖS  مجبور به سفر هستند، خودشان میبایست دریافت اقامت، یافتن محل سکونت، پرداخت هزینه زندگی و غیره را دارند.

اما شما  برای مشاوره برای این مشکل میتوانید  با وکلا و مشاورین ما در موسسه سفیران سروش سعادت به سایت این موسسه مراجعه نموده واز مشاوره حضوری و غیر حضوری بهره ببرید.

 

آزمون  اختصاصی  برای ورود به رشته پزشکی در کشور ترکیه (YOS)-هزینه ثبت نام آزمون YOS ترکیه

 

هزینه ثبت نام پرداخت شده ی توسط متقاضی را  عودت داده نمیشود و نمیتوان جهت حضور در آزمون  های سال بعدی مورد استفاده قرار گیرد. اگر هزینه ی شرکت در آزمون پرداخت نشده باشد، فرم ثبت نام اعتبار  نخواهد داشت.

هزینه ی پرداخت شده توسط متقاضیانی که با وجود پرداخت هزینه از ثبت نام صرف نظر می کنند؛ اشخاصی که بیشتر از یک بار هزینه را پرداخت می کنند، اشخاصی که فرم ثبت نامشان اعتبار ندارد ،اشخاصی که قصد شرکت در آزمون را ندارند یا قادر به شرکت در آزمون نمیباشند نمی توانند  مجددا در آزمون شرکت کنند؛

آزمون  اختصاصی  برای ورود به رشته پزشکی در کشور ترکیه (YOS)-هزینه ثبت نام آزمون YOS ترکیه

یا اشخاصی که در جلسه ی آزمون قبول نمیشوند یا از جلسه ی شرکت در آزمون اخراج می گردند، یا اشخاصی که در خود آزمون قبول نمیشوند یا برگه های آزمونشان  اعتبار ندارد ارجاع  نخواهد شد. حتی هزینه های  پرداخت شده برای خدماتی که رایگان میباشند هم بازگردانده نمی شود.

قوانین مدون شده در این راهنما این امکان و احتمال هست که پس از نشر و ارائه ی این قوانین از نظر مسئولان تصمیم گیرنده ی دانشگاه، دفتر آموزش عالی  نظام اموزشی ترکیه در دانشگاه،  و یا دفتر ارزشیابی و همچنین دفتر پذیرش دانشجوی و تیم ادمیشن دانشگاه معتبر استانبول کشور و همچنین شورای تصمیم گیرنده در  دانشگاه دچار  تغییرشوند .

جهت کسب اطلاعات دقیق و تکمیلی و به روز میتوانید با راههای ارتباطی ما که در قسمت پایین سایت قید شده تماس گرفته و کسب اطلاعات کنید.

 

 

 

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *